Autodesk Maya Eğitimi


Autodesk Maya Eğitimi Nedir?

Maya, Autodesk tarafından geliştirilmiş, oldukça güçlü ve çok yönlü 3 Boyutlu tasarım, görsel sunum ve animasyon programı olarak kullanılmaktadır. Bu uygulama ağırlıklı olarak reklam, oyun ve sinema sektörlerinde, karakter animasyonlarında sıklıkla kendine kullanım alanı bulmaktadır.Öte yandan gerçeğe yakın kalitede render özelliği sayesinde özellikle de endüstriyel tasarım ve askeri simülasyon alanlarında da tercih edilmektedir.

Elbette, Autodesk Maya ile yapabileceklerinizin hayallerinizle sınırlı olduğunu bilmeniz gerekiyor. Bu program özellikle organik modelleme alanında, insan, hayvan ve animasyon karakterlerinin de gerçeğe yakın detaylarda tasarlanmasına olanak sunuyor. Render olarak adlandırılan görselleştirme safhasında ise; malzeme ve aydınlatma olanakları da kullanılıyor.

Öte yandan;  metal, cam, sıvılar, endüstriyel yollarla üretilmiş malzemeler, kürk, saç, tüy gibi organik unsurlara sahip projelerde gerçeğe yakın görseler elde ediliyor. Güçlü bir animasyon modülüne sahip olan program, kemik, kas hareketleri, karakter animasyonları ve doğa olayları rahatlıkla uygulanabiliyor.

Maya Eğitimi İçin Gerekli Ön Bilgiler :

Maya Eğim Program, tasarımın bütün süreçlerini kendi içinde barındıran bir sistem olduğundan, kullanıcıların  temel olarak  Windows İşletim sistemi ve bilgisayarın çalışma mantığı bilinmesi yeterli olarak görülüyor.

Eğitime katılacakların, diğer 3 boyutlu tasarım programları (3Ds Max, Softimage vb.) konusunda bilgi sahibi olmaları önemli bir avantaj olarak değerlendiriliyor. Programın çok yönlü ve kreatif olması nedeniyle kullanıcının tasarım, animasyon gibi konulara ilgi duyuyor olması da öğrenmem sürecini kolaylaştırıyor.

Maya Eğitimine Kimler Katılmalı :

Autodesk Maya uygulaması başta; Reklam, Sinema, Çizgi Film ve Animasyon sektörü olmak üzere bir çok meslek dalına çözümler sunmaktadır. Restorasyon, dekorasyon, öğrenci ve lisans sahibi olan çalışanlar ile endüstriyel ürün tasarımcıları ve görsel 3 boyutlu sunumlara ihtiyaç duyan her sektör yararlanabilir.

Maya Eğitiminin Kariyerinize Katkıları:

Bu eğitim; Reklam, Sinema, Oyun ve Animasyon sektörü başta olmak üzere, kendini geliştirmek isteyen herkese uygun. Programın kullanılabilmesi halinde, kaliteli görsel sunumlar sayesinde fikir ve projeler daha etkileyici bir şekilde aktarılabilir.

Autodesk Maya eğitimi  sonrasında;  boyutlu görseller oluşturarak gerçekçi ya da çizgi film tarzında render çıkış alabilirsiniz.

Maya Eğitim İçeriği :

1. Arayüz tanıtım paratiği
2. Objelerle çalışma
3. Polygonal modelleme çalışmaları
4. Nurbs modelleme hakkında bilgi
5. Gelişmiş modelleme teknikleri hakkında uygulama
6. Texture işlem bilgileri
7. Render işlem basamak bilgileri
8. Mental ray çalışmaları
9. Paint effect uygulamaları hakkında genel bilgi
10. Animasyon hazırlama uygulamaları

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

No Comments

Leave a Comment