Gayrimenkul (Emlak) Danışmanlığı Eğitimi


Gayrimenkul (Emlak) Danışmanlık Eğitimi

Aslında genel tanım olarak Emlakçı: Resmi olarak başkalarının taşınmazlarının, alım satımıyla uğraşan ve geçimini bu yolla sağlayan meslek kolunca çalışan kişiler için kullanılır. Bu eğitim kursu Lise mezunu veya sektörde fiilen faaliyet gösteren kişilere yönelik hazırlanan emlakçılık kursunun ve Mortgage Brokerliği Kursunun bir alt programı olarak da sınıflandırılabilir.

Kurs eğitiminde, her ikisi eğitim programı da  emlak ofisi, emlakçı, emlak danışmanlık ofisi açmak için gerekli olan eğitimi ve gerekli olan sertifikayı kursiyere kazandırır. Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı alacağınız kurs bitirme beldesi  tüm Türkiye’de geçerliliği olan bir belge.

Emlakçılık kursunun kursiyerlere kazandıracağı beceriler arasında: Emlak sektöründe yatırım ve pazarlama işlemleri ile ilgili teorik bilgi, uygulama becerisi, Emlak ve inşaat sektörü ile para ve sermaye piyasaları arasındaki alakaya ilişkin bilgi edinilmesi.Emlak pazarlama ve yatırım danışmanlığı tekniklerinin öğrenilmesi, Gayrimenkul ipoteğine dayalı finansman ve emlak pazarlaması ile ilgili uygulamalar hakkında bilgilendirme.

Emlakçılık Ders Konuları Nelerdir

1. Emlak ile ilgili genel kavramlar
2. Hukuki ve ekonomik boyutta emlak danışmanlığı
3. Kadastro ile işlemler ve genel tanımlar
4. Tapu işlemleri ve genel tanımlar
5. Resmi yazı ile yapılan tapu işlemleri
6. Tüzel kişilerin gayrimenkul tasarrufları
7. Şehir planlaması ile ilgili tanımlar
8. Harita ve imar uygulamaları
9. Kentleşme ve imar hukuku
10. Emlak alım – satımı, kiralama, yatırım ve danışmanlık işlemleri
11. Halkla ilişkiler
12. Mesleki mevzuat ve uygulamalar

Emlak Danışmanları Nerede Çalışabilirler

Mesleğin gerektirdiği yeterliliklere sahip olan kursiyerler; emlak sektöründe, pazarlama şirketlerinde, emlak komisyonculuğu şirketlerinde, emlakçılık bürolarında, gayrimenkul değerleme şirketlerinde ve ya kendi iş yerlerini açma avantajına sahiptir.

Emlakçılık Kursuna Kimler Katılabilir

Emlak danışmanlığı kursuna; en az lise mezunu olan ve bu mesleğin gerekliliklerini karşılayabilecek herkes, her hangi bir yaş kısıtlaması olmaksızın Emlakçılık Kursuna  katılabilir.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

No Comments

Leave a Comment