Grafikerlerin Bilmesi Gereken Programlar

Aktüel Akademi / Genel  / Grafikerlerin Bilmesi Gereken Programlar

grafikerlerin bilmesi gereken programlar

Dijital çağda yaşadığımız bu yıllarda grafiker olmanın oldukça fazla avantajları bulunmaktadır. Gerek televizyon reklamlarında, gerek internet reklamlarında çeşitli animasyonlar, çizgi grafikleri, şirketlerin kurumsal kimlik çalışmaları, broşürler, tanıtımlar vs. derken hayatımızın her alanında karşımıza çıkan grafik çalışmaları oldukça bilgi ve tecrübe isteyen bir meslek dalı olarak bilinir. Tabi bunları elde edebilmek için çeşitli programlara iyi şekilde hâkim olmak gerekir. Okullarda ve çeşitli eğitim kurumlarında grafik tasarım adı altında bölümlere giderek de grafikerlik alanında uzman olunabilir. Peki, grafikerlerin bilmesi gereken programlar nelerdir? En iyi grafik tasarım programları olarak sizler için araştırdığımız bilgiler oldukça işinize yarayacak gibi görünüyor. Çünkü bu belirtilen programlara profesyonel bir yaklaşım sergilerseniz birçok işte başarı sağlayabilirsiniz.

Corel Draw

Yeni başlayan kişilere tavsiye edilen en etkili, kolay arayüze sahip, çizim yapılabilen genelde matbaa üzerine yapılacak olan kartvizit, logo, brüşür, ilan ve kurumsal kimlik çalışmaları için işinize yarayacak olan bir programdır.

Adobe IIlastrator ( Aİ )

Grafikerlerin bilmesi gereken programlar arasında mutlaka bilinmesi gereken vektörel çizim için Corel Draw ile neredeyse aynı fakat daha fazla özelliğe sahip olan IIIastrator ‘’ Aİ ‘’ olarak grafikerler arasında dile getirilmektedir. Grafik tasarım programı olarak bilinen ve milyonlarca kişi tarafından dünya genelinde en çok kullanılanlar arasındadır. Adobe Indesing Çok sayfalı tasarımlar için ideal bir programdır. Genelde gazete ve kitaplar için harika tasarımlar elde edilebilirken, çoklu çalışma için grafikerler tarafından kullanılmaktadır.

Adobe Photosop

Resim, fotoğraf üzerinde oynayabileceğiniz bir programdır. Bir resmi farklı bir resimle bileştirebilir, oluşturulmuş bir resmi farklı şekillere sokabilmek için idealdir. Grafikerlerin bilmesi gereken programlar arasında belki de ilk sırayı alabilecek programlardan birisidir.

Diğer Bilinmesi Gerekenler

Grafik tasarım hayatına ilk defa girenlerdenseniz ya da yeni bir başlangıç içerisindeyseniz yukarıda bahsettiklerimizi ilk etapta bilmeniz yeterli olacaktır. Ancak daha da profesyonelleşmek adına çalışmalarınızı geniş çaplı olarak sergilemek ve adınızı farklı alanlarda duyurmak isteyenlerdenseniz daha gelişmiş, farklı özelliklere sahip programlar da her geçen gün güncel halleri ile piyasadaki yerini almaktadır.

Grafik Tasarım Kursuna katılarak bu programları öğrenebilirsiniz: http://aktuelakademi.com/grafik-tasarim-kursu/

BİLGİ AL
  1. Eğitim Seçiniz