Hasta Kayıt Kabul Eğitimi


Hasta Kabul İşlemleri Kursu Nedir

Hasta Kabul Kursu; Sağlık kurum ve kuruluşlarda, hasta giriş ve çıkış işlemlerini yapan ve poliklinik hizmetleri sürecindeki dokümantasyon işlemlerini kayıt altına alan, arşivleyen kişileri yetiştiren eğitimdir. Milli Eğitim Bakanlığı Sertifika onaylı Hasta Kabul kursuna dileyen herkes katılabiliyor.

Kursiyerlere, hastaneler ve sağlık kurumlarının hasta giriş – çıkış işlemleri, hastane otomasyon programı kullanma yetkinliğinin kazandırılması amaçlanıyor. Hasta Kabul alanında eğitim alan kursiyerler daha sonra; Hastane ve benzeri Sağlık Kurumlarında kolaylıkla çalışabilecek düzeye ulaşıyor ve Hasta Kabul İşlemleri Eğitimi alan kişiler için kurumlara referans olunuyor.

Hasta Kabul Kursu, ortalama 5 hafta teorik eğitim ve 1 hafta uygulama eğitimi olmak üzere 6 hafta devam ediyor. Eğitimden sonra uygulanan sınavın ardından eğitimine katılan kursiyerlerimize Milli Eğitim Bakanlığı onaylı, Hasta Kabul İşlemleri (Tıbbi Sekreterlik) sertifikasını veriliyor.

Hasta Kayıt Kabul Kursu (Tıbbi Sekreterlik) Eğitiminin Amacı:

Hasta Kabul İşlemleri (Tıbbi Sekreterlik) Kursunda: sağlık kuruluşlarında hasta giriş-çıkış işlemlerini yapabilecek, dokümantasyon işlemlerini bilgisayar ortamında kayıt altına alacak ve hastane otomasyon programlarını kullanabilecek elemanlar yetiştiriliyor.

Çalışma Alanları

Kursu bitiren kursiyerler Hastaneler, Sağlık Ocakları, Poliklinikler, Tıp Merkezleri ile her türlü, Sağlık Kuruluşlarında kolaylıkla iş bulabiliyor.

Eğitiminin İçeriği

1. Döküman Hazırlama
2. Sosyal Hayatta İletişim
3. İş Hayatında İletişim
4. Randevu ve Konuk Kabulü
5. Problem Çözme
6. Hasta Hizmetleri
7. Tedavi Hizmetleri
8. Tıbbi Arşivleme

[Toplam:6    Ortalama:2.8/5]