On Parmak Klavye Eğitimi


On Parmak Eğitimi ve Uygulamaları

On Parmak Klavye Kursu ve Uygulamaları ile istediğiniz alanda çok rahat şekilde iş bulabilirsiniz. F Klavye Dersleri ve Q Klavye Dersleri ile alacağınız 10 parmak eğitimleri sizi bir adım ileri götürecektir. On Parmak Eğitimi ve Uygulamaları ile bilgisayar karşısında geçirdiğiniz zamanın yüzde 80’inde tasarruf edebilirsiniz. Çünkü bilgisayar karşısında geçtiğinizde zamanınızın yüzde 80’ini klavyede doğru tuşu arayarak geçirirsiniz. Geriye kalan yüzde 20’sini de verileri girmekle geçirirsiniz. Alanında uzman kişileri kadrosunda bulunduran Aktüel Akademi’den alacağınız 10 Parmak klavye eğitimi bu zaman kaybını ortadan kaldırmanıza yardımcı olacaktır.

On Parmak Klavye Eğitimi Nedir?

On parmak klavye eğitimi sayesinde, üç dakikada 90 kelime yazma becerisi kazanacaksınız. Öncelikle temel, ardından da ileri düzey On Parmak Klavye Kullanım eğitimi, deneyimli eğitmenler tarafından veriliyor. En gelişmiş doküman hazırlama programları ile kolay ve anlaşılır biçimde, gerekli bilgi ve teknik beceri kursiyerlere öğretilir. Bilişim ve dijitalin yaygınlaşması ile günümüzde, okuma yazma bilen herkesin nerede ise, yaygın kullanımında olan bilgisayarlar, ülkemizde ağırlıklı olarak 2 ve 3 parmakla kullanılıyor. Kişisel kullanımda fazla sıkıntıya neden olmayan klavye kullanımı, özellikle iş hayatında hızlı ve 10 parmak kullanmayı gerektiriyor. Bu, hem zaman hem de verim açısından işverenlerce, iş başvurularında tercih nedeni oluyor. On parmak klavye kullanımı, iş yoğunluğunda veya doküman hazırlama sırasında kişi ve işyerine-kuruma önemli ölçüde zaman kazandırıyor. Böylece, işlerin daha hızlı yürümesi sağlanıyor.

On Parmak Klavye Kursu

 1. On parmak klavye eğitimi alan öğrenciler; Standart Türk (F Türkçe) klavyeyi öğrenir ve F Türkçe klavyenin çalışma esaslarını kavrar.
 2. On parmak klavye eğitimi alan öğrenciler; Standart Türk (F) klavyeyi On parmak ile yazmayı ve F Türkçe klavyeyi kullanabilme alışkanlıkları edinir.
 3. On parmak klavye eğitimi alan öğrenciler; On parmak ile yazmayı öğrenerek temiz, planlı ve düzenli çalışma yapmayı öğrenir.
 4. On parmak klavye eğitimi alan öğrenciler; On parmak ile yazmayı öğrenerek üstlendikleri işlerin zamanında ve noksansız olarak yerine getirme sorumluluğunu edinir.
 5. On parmak klavye eğitimi alan öğrenciler; iş ve ticari hayatta kullanılan yazışmaları hızlı öğrenir ve buna göre programlanır.
 6. On parmak klavye eğitimi alan öğrenciler; düzgün, hızlı ve doğru şekilde yazı yazma becerisi edinir.
 7. On parmak klavye eğitimi alan öğrenciler; on parmak ile klavyeye bakmadan ve tekniğine uygun olarak üç dakikalık sürede 90 ila 120 kelime yazma becerisi edinir.
 8. On parmak klavye eğitimi alan öğrenciler; On Parmak Klavye yazma mahareti kazanır.
 9. On parmak klavye eğitimi alan öğrenciler; mesleklerinde daha ehil olurlar.

30 Saatlik On Parmak Eğitimi Sonunda

Profesyonel Aktüel Akademi kadrosundan eğitim alan öğrenciler ilk 12 saatlik eğitimde F Klavye On Parmak sistemini başarılı şekilde kavrar ve öğrenir. Öğrenciler 30 saatlik eğitimlerinin 18 saatlik süresinde de daha önce çıkmış sınav metinleri üzerinde çalışmalar yapar. Ve bu eğitimlerin sonunda bir öğrenci 3 dakika içerisinde 90 ila 120 kelimeyi düzgün, hızlı ve doğru şekilde yazma becerisi edinir.

10 Parmak Klavye Eğitimi İçeriği Nedir?

 • Hızlı Yazma Teknikleri
 • Klavye üzerindeki harflerin dizilişi
 • Ellerin klavye üzerindeki konumlanması,
 • On Parmak Yazım Kuralları,
 • Hızlı Klavye Yazma Kullanım Teknikleri.

10 Parmak Klavye Eğitimi İle İş İmkânları

On Parmak kurs eğitimini tamamlayan kursiyerlerimiz, klavyenin hızlı kullanımının gerekli olduğu ve halkla ilişkilerin ön planda olduğu bütün iş alanları ile Özel ve Kamu sektöründe kariyerlerine devam edebilir.

On Parmak Klavye Eğitimi Almış Kişiler Nerelerde Çalışabilir

  1. Lise mezunları ve KPSS puanı olanlar için Adliyelerde Devlet Memurluğu
  2. Bilgisayar Operatörü
  3. Bankalarda Veri Giriş Elemanı
  4. Radyoloji Servislerinde Raportörlük
  5. Noterler
  6. Tercüme Büroları
  7. Gazeteler
  8. Dizgi Servisleri
  9. Eğitim Sektörü: Okullar, Dershaneler, Kurslar
[Toplam:5    Ortalama:3.8/5]

No Comments

Leave a Comment